Kartušové filtry

Se skládají z korpusu filtru, do kterého se vkládá kartuš (vložka, patrona, kartridž, svíčka apod.). Použití jako první stupeň filtrace v domě nebo v jakémkoliv jiném objektu.

Jsou určené k mechanické filtraci vody od nerozpustných částic obsažených ve vodě (písek, hlína, kamínky, jíl, vlasy, rez, apod.) pomocí vložené mechanické vložky.

Mechanické vložky dělíme podle schopnosti velikosti zachycených částic (mikronáže) a podle konstrukce (klasické a proplachovatelné). Jako vstupní filtr např. pro rodinný dům doporučujeme filtr s mikronáží od 20 do 80 mcr (mikronů). Jemnější filtry se používají jako druhý a další stupeň filtračního systému, nebo pro speciální účely (například před UV lampu). Čím menší mikronáž, tím lepší je filtrace, ale kratší životnost vložky a nižší průtok vody. 

Pro hrubou filtraci (80mcr a vyšší) jsou určené proplachovací vložky, které lze několikrát (doporučujeme max. 5x) propláchnout a vyčistit pod tekoucí vodou.

Uhlíkový filtr odstraní z vody chlor a jeho sloučeniny, nepříjemné zápachy, chutě, různé škodlivé organické látky, zákal a barvu z vody. Uhlík je nejlepší přírodní pohlcovač velmi širokého spektra organických a neorganických nečistot.

Uhlíková vložka se zpravidla dává jako druhý stupeň filtračního systému ihned za mechanickým filtrem. Proto většina našich uhlíkových filtrů má dvojitou konstrukci.

Sprchový filtr

Tento sprchový filtr sníží obsah chlóru ve vodě a zanechá vaši pokožku a vlasy hladké a vláčné. Kromě toho budou lépe chráněny i vaše plíce.

Sprchový filtr pro velice účinné odstranění chlóru, chloraminu, železa, arzenu, pachů a dalších složek. Vložka filtru obsahuje speciální patentovanou bakteriostatickou filtrační hmotu KDF 55, která účinně odstraňuje chlor, těžké kovy, nepříjemný zápach.

Použití pro teplou i studenou vodu a velice snadná a rychlá montáž bez nářadí s vyměnitelnou vložkou. Napojení závit 1/2" vnější , 1/2" vnitřní (standardní sprcha).

 

Pračkový filtr

Filtr pro odstranění vodního kamene a snížení spotřeby čistícho prostředku v pračce nebo myčce nádobí. Tento filtr je ekonomickým a zároveň velmi účinným řešením odstranění vodního kamene z topných těles pračky a myčky.

Je vyroben z kvalitních materiálů a lze jej snadno svépomocí připojit k jakékoliv pračce bez potřeby instalatéra. Obsahuje krystaly polyphosphátů, které nahrazují práškové změkčovače (např. Calgonit apod). Filtr je vybaven 3/4" závity pro standardní pračkový rohový ventil a NBR těsnícím o-kroužkem.
 
Poznámka: Nepoužívejte pro úpravu pitné vody!

Jedna náplň vystačí přibližně na 1 rok běžného provozu.