Vodní filtr Osmotik

Reverzní osmóza je jednou z nejlepších technologií pro čištění vody, které byly vynalezeny. Filtry na bázi této technologie odstraňují 80-99% nečistot ve vodě. Každý filtr obsahuje membránu reverzní osmózy, která odstraňuje takové škodlivé látky jako:

 • dusičnany a dusitany
 • pesticidy
 • těžké kovy
 • sírany a chlor
 • amonné ionty
 • železo a mangan

a jiné... Výsledkem je ideální voda s chutí horského pramene.

Jak filtr funguje

Reverzní osmóza je technologie separace látek z roztoku pomocí tlaku na polopropustnou membránu. Během procesu reverzní osmózy jsou z roztoku odstraněny iontové, organické a jiné rozpuštěné látky.

Na rozdíl od obyčejné filtrace, membránová filtrace funguje na principu "crossflow filtration"Reverzní osmóza.

Systém obsahuje tři předfiltry pro odstranění mechanických nečistot a chlóru včetně jeho sloučenin chránící membránu RO před zanesením hrubými nečistotami.

Mineralizační patrona zpětně obohacuje vodu minerály (např. vápník a hořčík) a dodá vodě příjemnou chuť horského pramene.

 Vstupní roztok (obecně vstupní voda) se pomocí membrány RO rozděluje na 2 proudy (permeát a koncentrát) které se shromažďují po obou stranách membrány RO.

Polopropustná membrána při působení dostatečného tlaku propoustí pouze vyčištěnou vodu (permeát) a odpadní voda (koncentát) obsahující rozpuštěné látky je odváděn do odpadních vod.

Domácí systémy Osmotik s výkonem cca 15 litrů/hod. upravené vody bohatě postačí pro zásobování 4 až 5-ti členné rodiny.

schema filtru

 

Chromovaný kohoutek s keramickou vložkou se montuje na kuchyňskou linku vedle standardní baterie. Systém Osmosis 6 můžete připojit k akváriu anebo kávovaru.

 

 

 

Jednotlivé stupně a součásti filtračního systému

 • První stupeň je mechanické předčištění vody v systému, které odstraní mechanické částice větší než 20 mikronů.
  Používají se vložky P20 (10“ SL, 20mcr) a P5 (10“ SL, 5mcr)
    
 • Druhý stupeň odstraní z vody chlór a organické sloučeniny. Pro tento stupeň se používá vložka z granulovaného nebo lisovaného aktivovaného uhlíku (GAC 10“ SL, resp. CTO 10" SL).
    
 • Třetí stupeň je jemné mechanické čištění vody. Tento stupeň odstraní mechanické částice větší než 5 mikronů a zbytkový uhlíkový prach z předchozího stupně. 
  Používají se vložky: P5 (10“ SL, 5mcr) a P1 10“ (SL, 1mcr).
    
 • Čtvrtý stupeň je membrána reverzní osmózy 80 GPD. Výkon membrány je cca 10-12 litrů za hodinu v závislosti na provozních podmínkách.
  Používají se membrány CSM RE1812-80, případně CSM RE2012-100 a Filmtec BW60-1812-75.
    
 • Zásobní nádoba. Rychlost membránové filtrace je velmi nízká – cca 10-12 litrů za hodinu. Takový průtok není dostačující pro běžné používání systému filtrace vody. Součástí systému je zásobní nádoba s obsahem 10 litrů (užitečný objem 8 litrů), ve které se voda akumuluje pro okamžitou spotřebu.
    
 • Uhlíkový postfiltr (Activated carbon postfilter) díky náplni z granulovaného aktivního uhlíku z kokosové skořápky přidá vodě příjemnou chuť a odstraní veškeré nepříjemné zápachy.
    
 • Zpětná mineralizace vody pomocí speciálního mineralizátoru (Mineralizing filter). Tato mineralizační patrona obsahuje směs speciálního mineralizačního materiálu pro obohacení čisté vody potřebnými minerály pro lidské tělo. Dle zkušeností provádíme zpětnou mineralizaci na úrovni: Ca2+ 19,2 mg/l, Mg2+ 12,6 mg/l, Na- 3,8 mg/l, K+ 4,7 mg/l atd...
    
 • Systémy Osmotik  s  „UV“ jsou systémy s UV lampou, která z vody pomocí UV záření odstraní bakterie, cysty a viry. Tato metoda desinfekce najde své uplatnění pro rodinné domy, chaty, laboratoře, restaurace, nemocnice a také v průmyslu. UV lampa se montuje jako poslední stupeň filtračního systému (za mineralizátorem) a chrání výstupní vodu před jakoukoliv bakteriální kontaminací. 
    
 • Systémy Osmotik  s „P“ který označuje pomocné čerpadlo s velmi tichým provozem, které kompenzuje nedostatek vstupního tlaku vody a dodá membráně RO tlak 5 až 6,5 bar pro zaručení její dobré funkčnosti. S pomocným čerpadlem vykazuje membrána RO nejefektivnější provoz jak výtěžnosti tak i kvality a účinnosti filtrace. Čerpadlo má napájení 24V přes malý transformátor (součástí balení), aby v systému RO nebylo velké elektrické napětí. Systémy s čerpadlem doporučujeme pokud tlak v systému klesá pod hodnotu 2,2 baru.
    
 • Čidlo úniku vody všechny systémy reverzní osmózy Osmotik jsou dodávány včetně mechanického čidla úniku vody, které se montuje na přívodní hadičku. Pokud dojde k vyplavení systému nebo jakémukoliv úniku vody, čidlo zastaví další přívod vody do zařízení.

Na co si musíme dát pozor

Nedoporučujeme instalaci systému Osmotik na zdroj vody neznámé kvality. Vždy doporučujeme nejprve provést rozbor vody a podle jeho hodnot Vám poté vypracujeme nabídku přesně na míru. Přizpůsobíme systém Osmotik podle složení Vaší vody, kde je možnost výměny předfiltru, mineralizační patrony, membrány či tlakové nádoby. V případě vyšších hodnot v rozboru vody Vám navrhneme jinou metodu filtrace.

Kvalita výstupní vody je na nejvyšší úrovni, ovšem v závislosti na různých provozních podmínkách mohou být výstupní hodnoty např. vápníku nebo hořčíku nižší, než je požadováno vyhláškou. V takovém případě na základě rozboru vody navrhneme jinou membránu (RO, nanofiltrace, ultrafiltrace), mineralizační patronu či předfiltry.

Zašlete nám výsledky rozboru vody a my Vám vypracujeme nabídku filtračního zařízení přesně na míru.

Pokud je tlak ve vodovodním systému nižší, nestabilní nebo je voda více znečištěná, doporučujeme systém Osmotik se zabudovanou membránovou pumpou přímo do systému. Pumpa má tichý chod a zvýší tlak na osmotickou membránu na hodnotu cca 6 bar pro ideální podmínky a kvalitní funkci systému.


Vodní filtr Fontanus

Dodáváme tři typy vodních filtrů FontanusFiltr Fontan

 • Vodní filtry I. se hodí pro městské vodovodní sítě bez dusičnanů nebo přechodně tvrdé vody.
  S kapacitou 38 tisíc litrů vody představuje provoz přibližně 10 let při užívání 4-členné rodiny.

 • Vodní filtry II. odstraňují stejné kontaminanty jako filtry I. a navíc dusičnany.
  splňuje všechny atesty nezbytné k úpravě vody pro kojence a je ideální pro úpravu vody ze studní.
  Tento filtr získal zlatou medaili na výstavě patentů ve Švýcarsku.

 • Vodní filtry III. odstraňují z vody škodlivé látky (vyjma dusičnanů) a upravují přechodnou tvrdost vody.

 

 

Desatero výhod vodních filtrů Fontanus pro zdravou vodu

 1. Odstraňují škodliviny bez ničení vody
  Vodní filtry Fontanus si poradí s nejširším známým spektrem při zachování minerální hodnoty vody. Vše pro organismus potřebné ve vodě zůstává.

 2. Zbavuje těžko odstranitelných látek
  Poradí si spolehlivě zejména s dusičnany, které jsou v nadměrné míře škodlivé zejména pro děti. Neupravují přitom jiné látky, takže nezatěžují organismus.

 3. Upravuje projevy tvrdosti vody
  Upravuje všechny škodlivé projevy tvrdosti vody, ale nedotýká se její minerální hodnoty.

 4. Funkčnost po celou dobu kapacity
  Maximální funkčnost filtru je zajištěna po celou dobu jeho kapacity, a to přímo jeho konstrukcí s nízkým zatížením.

 5. Regenerovatelnost šetří peníze
  Filtry Fontanus vám plně zregenerujeme za zlomek ceny nového. Stávají se tak ekologicky a ekonomicky mimořádně výhodné.

 6. Minimální provozní náklady
  Nízké provozní náklady umožňují získávat kvalitní pitnou vodu za zlomek vody balené, kterou filtrovaná voda navíc často převyšuje.

 7. Moderní technologie
  Použitá technologie získala světové ocenění na veletrhu MUBA.

 8. Ověřené atesty
  Vodní filtry Fontanus mají atesty autorizované zkušebny v EU.

 9. Nepřekáží v kuchyni
  Celý filtr je schován pod kuchyňskou linkou včetně připojení. Na lince je pouze samostatný kohout pro odběr filtrované vody.

 10. Výborný poměr cena/kvalita
  Díky vysoké kapacitě a použité technologii vykazuje velice výhodný poměr ceny a kvality.

Regenerace vodních filtrů Vám ušetří peníze

Velkou předností je možnost regenerace, při které vyměňujeme filtrační hmoty a nikoliv celý filtr. Regenerace stojí přibližně 25% z ceny nového filtru a přitom výrazně prodlužuje kapacitu a snižuje cenu filtrace.

 • maximální úspora peněz a ekologické řešení – nevyhazuje se celý filtr
 • technická revize filtru a případná automatická oprava v ceně
 • regenerované filtry jsou dodávány výměnným způsobem až do domu
 • o potřebě regenerovat jsou zákazníci bezplatně informováni

Filtry plníme "na sucho", takže nehrozí nebezpečí vzniku plísní a nárůstu bakterií při skladování. Výběr vodních filtrů Fontanus je tak sázkou na osvědčenou kvalitu.

Doprava a instalace

Systém Osmotik  a Fontanus Vám přivezeme a odborně namontujeme.